ENG below👇

Linda al-Assil on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti õppetooli. Oma õpinguid täiendas ta Leonardo da Vinci praktikaprogrammi raames Barcelonas, Hispaanias ja vahetusüliõpilasena RMIT Ülikoolis Melbournes, Austraalias.a

2008. aastal asutas al-Assi koos kaaskunstnikega ehteateljee Gram kus ta oma loomingut teostab. Ülikooli ajast alates on kunstnik osalenud mitmetel näitusel nii Eestis kui ka mujal maailmas. Tema tööd kuuluvad Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kogusse, EKA ehte-ja sepakunsti üliõpilastööde fondi, erakogudesse Eestis ja USAs.

Al-Assi on tunnustatud Tavasti eristipendiumiga aastal 2007 ning 2016 valiti tema ehteseeria osalema rahvusvahelisele suurnäitusele Schmuck Münchenis, Saksamaal. 2017 kuulus al-Assi 7.  Tallinna rakenduskunsti triennaali meeskonda ning koos korraldati suurejooneline rahvusvaheline näitus koos seda saatva satelliitprogrammi ja kataloogiga.

Seeriaehteid loob kunstnik ehtebrändi Linda al-Assi Jewellery alt ja brändi põhikollektsiooni kuulub üle kahekümne erineva tooteseeria, millest tuntuimad on 2in1 kõrvaehted. Lisaks ehteseeriatele teeb kunstnik ka eratellimusi ja osaleb näitusetegevuses.

Linda ehetes kohtuvad nii looduslikud kui ka minimalistlikud vormid ja kvaliteetsed materjalid. Oluliseks materjaliks väärismetallide kõrval on email, mis annab ehetele erksust ja värvi.

alassi.linda [at] gmail.com

Instagram: lindaalassijewellery

Facebook: Linda al-Assi Jewellery

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Linda al-Assi is a freelance jewellery artist living and working in Tallinn,Estonia. Graduated jewellery art in Estonian Academy of Arts. During the studies, al-Assi spent one semester in RMIT University in Melbourne, Australia as an exchange student. Since 2006 she has participated in numerous exhibitions both international and local and also co-curated some of them with colleagues.

In 2008 al-Assi and her colleagues, sharing the same dreams and passion, founded a jewellery studio called GRAM. Together they have organised several art events: exhibitions, pop-up shops, open door days, jewellery making courses etc.

al-Assi works in design series, one-off pieces as well as private comissions. Feel free to contact her:

alassi.linda [at] gmail.com

Instagram: lindaalassijewellery

Facebook: Linda al-Assi Jewellery